MKS SAPA Lubuszanin

Udana inauguracja juniorów

Bardzo dobry start w rozgrywkach pilskiej klasy okręgowej zanotowali podopieczni Radosława Bączyka, którzy pokonali Kłos Budzyń 6:1. Formą strzelecką błysnął autor trzech goli Wiktor Iwanicki. Kolejne trafienia dołożyli Daniel Ratajczak, Krystian Siadak i Szymon Turek. Goście odpowiedzieli trafieniem autorstwa Dawida Salachny.

Juniorzy Lubuszanina jesień 2017

Skład Lubuszanina: Daniel Jankowski - Eryk Krysztopowicz, Bartosz Duda, Szymon Szybisty, Daniel Ratajczak, Patryk Wiewiórka, Mateusz Michałek, Wiktor Iwanicki, Mikołaj Łuczak, Szymon Turek, Mateusz Kosidło na zmiany Krystian Siadak, Kacper Winiarski, Mateusz Paszko, Patryk Kowalski, Kamil Karlak

Juniorzy Lubuszanina w inauguracyjnym spotkaniu rundy jesiennej z Kłosem Budzyń dominowali we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła. Okres dominacji udokumentowany golem autorstwa Daniela Ratajczaka w 17 minucie. Niespodziewanie goście odpowiedzieli po minucie błąd Daniela Jankowskiego wykorzystał Dawid Salachna i doprowadził do wyrównania. Podrażnieni takim obrotem sprawy juniorzy Lubuszanina jak najszybciej chcieli wyjść na prowadzenie ale szczęśliwie w bramce interweniował Mikołaj Bonikowski. Bramkarz gości był jednak bez szans w 39 minucie. Wiktor Iwanicki wykorzystał okazję i do przerwy jednobramkowe prowadzenie podopiecznych Radosława Bączyka.

Lubuszanin Trzcianka Kłos Budzyń juniorzy 6 1

Po zmianie stron udzielone wskazówki przez trenera Nasza drużyna podkręciła tempo a goście zdecydowanie opadli z sił. Na listę strzelców wpisali się odpowiednio w 57 minucie Wiktor Iwanicki, w 68 minucie Krystian Siadak, w 73 minucie Szymon Turek i w 87 minucie Wiktor Iwanicki. Efektowna wygrana 6:1 to potwierdzenie bardzo dobrej gry juniorów Lubuszanina i w pełni zasłużone zwycięstwo.

radość Lubuszanina

Szkoda że w spotkaniu nie wystąpili od pierwszej minuty Mateusz Zwoliński - spóżnił się na zbiórkę i wylądował na trybunach, Mikołaj Nowakowski natomiast nie miał dokumentu uprawniającego do gry. Miejmy nadzieję że dwóch młodych graczy wyciągnie wnioski z zaistniałej sytuacji i z powodzeniem przystąpią do kolejnego meczu. W II kolejce podopieczni Radosława Bączyka zagrają w Połajewie z miejscowym Płomieniem 10 września (niedziela) początek meczu 11:30.