MKS SAPA Lubuszanin

Derby dla Lubu

Podopieczni Jarosława zainkasowali trzy punkty w konfrontacji z GLKS Wysoka i pokonali rywali 3:1. Goście wysoko postawili poprzeczkę jednak cała pula pozostała w Trzciance

IX kolejka IV ligi wielkopolskiej północ

Lubuszanin Trzcianka - GLKS Wysoka 3:1 (1:0)

41' Krystian Feciuch, 82' Błażej Nowak, 85' Wiesław Natkaniec

Lubuszanin kontra Wysoka3 1

Spotkanie Lubuszanina z GLKS- em Wysoka to typowy mecz walki. Obydwa zespoły stworzyły sobie dogodne sytuacje bramkowe. Dużo pracy mieli Damian Zamiar i Mateusz Stereńczak, ale długo nie dali się pokonać. Wynik meczu otworzył w 41 minucie Krystian Feciuch, który zakończył składną akcję zespołu. Niespodziewanie na początku drugiej części po wykonanym rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Dawid Żabówka. Podopieczni Michała Szalskiego mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale dwukrotnie po strzałach Mateusza Sporka i Dariusza Jurackiego kapitalnie interweniował Damian Zamiar. Nasza drużyna miała też swoje okazje jednak uderzenia Błażeja Nowaka pewnie bronił Mateusz Stereńczak.

Błażej Nowak z Wysoką

Do 82 minuty zanosiło się na niespodziankę. Po kolejnej próbie na prowadzenie Lubuszanina wyprowadził Błażej Nowak, który strzelił mocno nie do obrony. Po następnych czterech minutach formą błysnął Wiesław Natkaniec. Kapitalny "szczupak" ustalający wynik meczu  było ozdobą derbowej rywalizacji.

– Trzeba przyznać, że Lubuszanin to znacznie lepszy zespół niż nasz. Od stanu 1:1 miał zdecydowana przewagę. Wygrał jak najbardziej zasłużenie – potwierdził na pomeczowej konferencji Michał Szalski trener GLKS Wysoka
- Zespół z Wysokiej postawił nam wysoko poprzeczkę. Mieliśmy swoje sytuacje, cieszymy się z wygranej i już myślimy o kolejnym derbowym meczu tym razem w Skokach - dodał trener Lubuszanina Jarosław Feciuch