Pokazali charakter

Sparta Oborniki - Lubuszanin Trzcianka 1:4 (1:1)

Łukasz Zenger 5 - Błażej Nowak 44, 67, Paweł Iwanicki 57, 86

Sparta Lubuszanin 1 4

Wygrał zespół piłkarsko lepszy - potwierdził po meczu Mariusz Drewicz. Prowadziliśmy od 5 minuty w 10 minucie mieliśmy szansę na 2:0 ale strzał Marcina Każmierczaka ładnie obronił bramkarz Lubuszanina. W miarę rozwoju boiskowych wydarzeń goście doszli do głosu w końcówce pierwszej połowy wyrównali,a po zmianie stron już dominowali we wszystkich elementach, dodał trener gospodarzy Mariusz Drewicz. Trener Lubuszanina Jarosław Feciuch był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy pomimo utraty gola potrafili wyjść z opresji i zgodnie z zapowiedziami wywieżli z trudnego terenu 3 pkt.

Gospodarze po moderniacji obiektu, płyty boiska chcieli udanie zaprezentować się przed własną publicznością. W 5 minucie po błędzie w komunikacji wychowanków Lubuszanina  Łukasz Zenger otworzył wynik meczu. Sparta chciała iść za ciosem i w 10 minucie strzał Przemyslawa Każmierczaka udaną interwencją popisał się Przemysław Nalewajek. Podopieczni Jarosława Feciucha równowagę odzyskali w końcowej części pierwszej połowy i udało im się jeszcze doprowadzić do remisu. W 44 minucie Paweł Iwanicki znakomicie zagrał do Błażeja Nowaka, a ten ograł dwóch rywali i z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Lubuszanin powinien wyjść w pierwszej połowie jeszcze na prowadzenie. Czwórkowa akcja Paweł Wicher - Błażej Nowak - Paweł Nawrocki - Krystian Feciuch, zakończyła się świetną interwencją Jana Wojciechowskiego, byłego bramkarza Lubuszanina.

Sparta Oborniki Lubuszanin Trzcianka 1 4

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę Naszej drużyny.W 57 minucie, dośrodkowanie Mateusza Kaczora trafiło do Michała Wawszczaka, uderzenie obronił Jan Wojciechowski, ale Błażej Nowak dopadł do piłki i podał do Pawła Iwanickiego, a ten spokojnie umieścił piłkę w bramce. W 67 minucie było już 3:1, gdy Błażej Nowak pewnie wykończył sytuację sam na sam. W 77 minucie, w polu karnym sfaulowany został Michał Wawszczak i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Błażej Nowak, jednak jego uderzenie trafiło w słupek. Wynik na 4:1 ustalił w 86 minucie Paweł Iwanicki.

Lubuszanin pokazał w tym meczu swoją wyższość. Sparta w pierwszej połowie pokazała, że może być groźna mając na uwadze, że większość spotkań rozegrają na wiosnę u siebie.

w pierwotnym terminie (17 marca, 14:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Kolejnym rywalem Lubuszanina 24 marca będzie  w Trzciance będzie GKS Dopiewo. Początek meczu o godzinie 14- tej.