Ostre strzelanie przy Piotra Skargi

Drugi mecz i druga efektowna wygrana podopiecznych Jarosława Feciucha, którzy nie pozostawili cienia wątpliwości kto jest lepszy. Hattrick wprowadzonego po przerwie Pawła Wichra, pełna kontrola boiskowych wydarzeń i kolejne cenne punkty w IV lidze welkopolskiej północ

Hydro Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 6:2 (2:1)

Hydro Lubuszanin GKS Dopiewo

Lubuszanin Trzcianka: Przemysław Nalewajek - Wojciech Szwedek, Mateusz Kaczor (65' Wiesław Natkaniec), Krystian Feciuch, Dariusz Juracki, Błażej Nowak (80' Daniel Ratajczak)  , Oleksii Tsapenko, Eryk Krysztopowicz, Dawid Zieliński, Michał Wawszczak (57' Paweł Wicher), Paweł Nawrocki (70' Kacper Grygier)

GKS Dopiewo: Maciej Duszyński - Łukasz Goiński, Mariusz Grzegorzewicz, Jakub Pawlak (62' Wojciech Domagała), Dominik Drzewiecki, Maciej Winnicki (85' Tomasz Pawelec), Kamil Kołodziej, Marek Woroch, Jan Borowiak, Maciej Ratajski, Kamil Kosicki

Lubuszanin Trzcianka

Lubuszanin przystąpił do spotkania bez kapitana Pawła Iwanckiego, który narzekał na uraz po wygranym meczu w Obornikach (przyp. 4:1). Opaskę kapitańską przejął Krystian Feciuch i poprowadził ekipę do pewnej wygranej.  Bez wątpienia przybyli kibice mogli być zadowoleni z końcowego rozstrzygnięcia.

Pierwszy strzał w meczu w 12 minucie Michał Wawszczak mocno uderzył z 20 metra bramkarz gości wybił piłkę przed siebie formalności dopełnił Mateusz Kaczor i Nasza drużyna objęła prowadzenie. W pierwszym kwadransie dwie żółte karki za faule zobaczyli za faule Jakub Pawlak i Dariusz Juracki. W 18 minucie tuż obok słupka strzał Michała Wawszczaka. Goście próbowali doprowadzić do wyrównania w 25 minucie Dominik Drzewicki, były gracz Lubuszanina z rzutu wolnego obok bramki. W 26 minucie ładna składna akcja Lubuszanina zagranie Krystiana Feciucha do Pawła Nawrockiego, obrońca Łukasz Goiński wybił jednak piłkę.W 31 minucie kontra przeprowadzona przez zespół gości zakończona mocnym uderzeniem Macieja Winnickiego, jednak futbolówka odbiła się od słupka. Po minucie w odpowiedzi zagranie Pawła Nawrockiego do Michała Wawszczaka,który ładnym plasowanym strzałem pokonał Macieja Duszyńskiego.Jeszcze w 38 minucie zagranie Mateusza Kaczora do Błażeja Nowaka, ze strony gości próba z rzutu wolnego Dominika Drzewickiego strzał z rzutu wolnego został zablokowany.

Lubuszanin Trzcianka GKS Dopiewo

W 43 minucie grożnie tuż obok bramki strzał Dawida Zielińskiego. W 44 minucie w polu karnym strzał piętką Dominika Drzewieckiego i gol do szatni. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron pierwsza sytuacja bramkowa zakończona golem.W 47 minucie precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Dariusza Jurackiego strzał głową nowego zawodnika Lubuszanina Oleksii Tsapenko i piłka wylądowała w siatce. W odpowiedzi w zamieszaniu podbramkowym w 50 minucie kapitan drużyny gości Maciej Ratajski zdobył drugiego gola dla przyjezdnych.Lubuszanin w dalszej fazie meczu z inicjatywą w 66 minucie w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję wprowadzonego po przerwie Pawła Wichra sfaulował obrońca z Dopiewa,ale gwizdek sędziego Macieja Kasperkowicza milczy. Paweł Wicher zaliczył hattrick w końcowych minutach meczu uzyskując trafienia w 77,88 i 90 minucie. To był drugi dobry mecz w marcu w wykonaniu Lubuszanina i druga efektowna wygrana na wiosnę 2018 roku. Sześć uzyskanych goli i jeszcze wiele dogodnych sytuacji pokazały że w drużynie jest bardzo duży potencjał.

Team spirit

19 kol19 kol tabela

Następny mecz

XXVIII kolejka IV ligi wielkoposlkiej północ

Orły Pniewy - Lubuszanin Trzcianka walkower 0:3

orły pniewylubuszanin trzcianka

Orły Pniewy zostały wycofane z rozgrywek po 20. kolejce za trzykrotne nieprzystąpienie do zawodów.