29.08.2018

Derby dla Lubu

Zwycięska passa Lubuszanina trwa. Lider IV ligi podopieczni Jarosława Feciucha nie zwalniają tempa i odnieśli już piątą wygraną w sezonie tym razem w derbowym meczu OZPN Piła z Orkanem Śmiłowo

Lubuszanin Trzcianka - Orkan Śmiłowo 5:2 (2:1)

4' Paweł Iwanicki, 50', 85' Kacper Grygier, 34' Błażej Nowak, 90' Michał Wawszczak - dla Lubuszanina - 29' gol samobójczy ,75' Wojciech Wypusz dla Orkanu Śmiłowo

trzcianka śmiłowo

Lubuszanin Trzcianka Kondrad Syldatk - Krystian Feciuch, Adam Śniegowski, Błażej Nowak, Olekseii Tsapenko, Paweł Iwanicki, Paweł Wicher (60' Orlando Kpassa), Wiesław Natkaniec, Kacper Grygier (86' Mikołaj Łuczak), Dawid Zieliński, Wojciech Szwedek (88' Michał Wawszczak)

Lubuszanin liderem IV ligi

Od samego początku stroną dominującą występujący w nowych strojach Lubuszanin. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu Kacpra Grygiera, Paweł Iwanicki strzałem głową otworzył wynik meczu. W  8 minucie wychowanek Lubuszanina Trzcianka, który wcześniej zaliczył asystę stanął przed szansą na gola. Tym razem dośrodkowanie z prawej strony Błażej Nowak po uderzeniu Kacpra Grygiera instynktownie broni Kamil Czapla.

Pierwsza dogodna sytuacja dla przyjezdych w 12 minucie Patryk Klofik z rzutu wolnego udana interwencja Konrada Sydlatka. W 15 minucie strzał niecelny Paweł Wicher w 24 minucie nad bramką Paweł Iwanicki to kolejne dwie sytuacje dla Lubuszanina.W 29 minucie po klasycznej kontrze zespół gości doprowadził do wyrównania. Wojciech Wypusz zagrał piłkę w pole karne nieforunnie Wojciech Szwedek skierował futbolówkę do własnej bramki.

W 34 minucie Błażej Nowak wyprowadził Lubuszanina na prowadzenie. W sytuacji sam na sam nie dał szans i Kamil Czapla po raz drugi wyciągnął piłkę z siatki.Jeszcze w końcowych fragmentach próbowali bez powodzenia Błażej Nowak i Mateusz Tatera kapitan drużyny gości strzały obok bramki. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie

Po zmianie stron pierwsza sytuacja bramkowa zakończona golem. W 50 minucie precyzyjne dośrodkowanie Błażeja Nowaka strzał głową Kacpra Grygiera i dwubramkowe prowadzenie dla Naszej drużyny. W 60 minucie Pawła Wichra zastąpił Orlando Kpassa, który w krótkim odstępie czasu od 62 do 65 minuty mógł trzykrotnie wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło skuteczności w wybornych stuprocentowych sytuacjach. W 75 minucie Wojciech Wypusz zdaniem sędziego Artura Mielocha z Chodzieży faulowany w polu karnym. Były zawodnik Lubuszanina skutecznym egzekutorem jedenastki i tylko gol straty dla przyjezdych. Zespół ze Śmiłowa próbował wyrównać, ale tego dnia lepsi podopieczni Jarosława Feciucha, którzy w końcowych fragmentach uzyskali dwa gole. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kacper Grygier w 85 minucie, który błysnął formą i bez wątpienia zanotował najlepszy występ w piłce seniorskiej, a wynik meczu ustalił wprowadzony po przerwie w 90 minucie Michał Wawszczak. To były bardzo dobre derbowe IV ligowe spotkanie. Obydwa zespoły starały się zadowolić licznie zgromadzoną publiczność. Kibice oglądajacy mecz mógł mogli być zadowoleni  z zaprezentowanego  poziomu sportowego. Wygrał zespół piłkarsko lepszy mający w składzie bardziej klasowych graczy.

6 kolejka wyniki

6 kolejka tabela

W 7 kolejce już w najbliższą sobotę lider IV ligi Lubuszanin zagra w Kępnie z miejscową Polonią. Mecz zaplanowano na 1 września godz. 16:00