Emocje do samego końca

Piąty mecz i piąty wygrany przed własną publicznością. Kontuzjowani strzelcy goli Orlando Kpassa i Błażej Nowak nie dokończyli spotkania, Konrad Syldatk obronił rzut karny w doliczonym czasie

Lubuszanin Trzcianka - Ostrovia Ostrów Wielkopolski  2:1 ( 30' Orlando Kpassa, 54' Błażej Nowak rzut karny dla Lubuszanina - 45' Tomasz Kempiński dla Ostrovii)

Orlando Kpassa

Skład Lubuszanina: Konrad Syldatk - Łukasz Cyruk (90' Eryk Krysztopowicz), Mateusz Bany, Błażej Nowak (70' Mikołaj Łuczak), Olekseii Tsapenko, Paweł Iwanicki (90' Adam Śniegowski), Paweł Wicher, Wiesław Natkaniec, Dawid Zieliński, Orlando Kpassa (50' Michał Wawszczak), Wojciech Szwedek

Piłkarze Ostrovii 1909 wysoko postawili poprzeczkę liderowi IV Ligi. Przyjezdni w doliczonym czasie byli bliscy sprawienia niespodzianki jednak rzut karny obronił Konrad Syldatk. W 30 minucie już rzut rożny dla Naszej drużyny. Precyzyjne dośrodkowanie Pawła Wichra, Orlande Kpassa umieścił piłkę głową w ostrowskiej bramce uzyskując dziesiątego gola w sezonie W 40 minucie jeszcze raz próbował Orlando Kpassa jego uderzenie obronił Bartosz Jankowski. Tuż przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania . Po zagraniu Damiana Błaszczyka na listę strzelców głową wpisał się Tomasz Kempiński. W 54 minucie Bartosz Jankowski w polu karnym sfaulował Michała Wawszczaka i sędzia Mariusz Sikorski z Gniezna wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem jedenastki Błażej Nowak.

Ostrowski zespół walczył do samego końca o korzystny rezultat. W doliczonym czasie gry przed szansą na doprowadzenie do remisu stanął Tomasz Kempiński, bowiem jeden z rywali zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. 18-letni golkiper Lubuszanina wyczuł jednak intencję kapitana Ostrovii.

10 kol wyn

10 kol tab

W 11 kolejce lider tabeli Lubuszanin Trzcianka zagra w Tarnowie Podgórnym z miejscową Tarnovią, która plasuje się na 14 miejscu w IV- ligowej tabeli. Spotkanie zaplanowano na sobotę 29 września początek godzina 16:00