06.10.2018

Koncert gry Lubuszanina

Szósta wygrana w szóstym meczu przed własną publicznością podopiecznych Jarosława Feciucha. Drużyna zagrała z pełną determinacją od pierwszej do ostatniej minuty i odniosła zasłużoną wygraną z grożną Obrą Kościan. Rezultat końcowy imponujący zwycięstwo aż 6:1

Lubuszanin Trzcianka -  Obra Kościan 6:1 (2:1)

Kacper Grygier x2 (41' karny, 59 '), Orlando Kpassa x2(70', 80'), Olekseii Tsapenko 13', Paweł Wicher 49' dla Lubuszanina - gol samobójczy Mateusz Bany 28' dla Obry

Lubuszanin Obra

Skład Lubuszanina: Konrad Syldatk - Mateusz Bany, Olekseii Tsapenko, Dawid Zieliński (62' Michał Wawszczak) ,Wiesław Natkaniec (68' Mikołaj Łuczak), Łukasz Cyruk, Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki, Wojciech Szwedek, Kacper Grygier (78' Eryk Krysztopowicz) , Paweł Wicher (62' Orlando Kpassa)

Pierwsza dogodna sytuacja w 11 minucie po faulu na Krystianie Feciucha rzut wolny dla Naszej drużyny. Mocny strzał  z 20 metra  Kacpra Grygiera broni Daniel Tomczak. Po kolejnych dwóch minutach ponownie faulowany Krystian Feciuch. Rzut wolny Kacper Grygier zagrywa wprost na głowę do Olekseii Tsapenko, który otwiera wynik meczu. Inicjatywa po stronie Lubuszanina. Strzał Mateusza Bany piłka odbija się od słupka, dobitkę Łukasza Cyruka broni bramkarz Daniel Tomczak. Goście w 23 minucie niespodziewanie doprowadzają do wyrównania po uderzeniu zawodnika gości Mateusz Bany nieszczęśliwie kieruje piłkę do własnej bramki. Strata gola niie podcieła jednak skrzydeł Naszej drużynie zdecydowanie więcej pracy miał bramkaz gości który uwijał się jak w ukropie. Z powodzeniem bronił strzały Pawła Wichra, Pawła Iwanickiego. Kacper Grygier dwukrotnie trafia w poprzeczkę W 40 minucie w polu karnym faulowany Paweł Wicher sędzia główny Patryk Panek wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki Kacper Grygier.

Paweł Iwanicki poprowadził zespół do efektownej wygranej z Obrą

Po zmianie stron Lubuszanin nie zwalnia tempa w 47 minucie strzał Paweł Wichra broni Daniel Tomczak. W 49 minucie składna akcja całego zespołu zakończona golem autorstwa Pawła Wichra. W 59 minucie rzut wolny piłkę na 20- metrze ustawił sobie Kacper Grygier strzelił precyzyjne i zdobył czwartego gola w meczu. Dwa gole dołożył jeszcze wprowadzony po przerwie Orlando Kpassa w 70 i 80 minucie. Lider klasyfikacji strzelców ma na koncie po 12 kolejkach - 12 goli.

Taki Lubuszanin chcą oglądać kibice. Drużyna grająca z polotem, z pełnym zaangażowaniem i kolejne punkty w ligowym dorobku. Kibice, którzy pojawili się na meczu mogli być zadowoleni nie tylko z wysokiego zwycięstwa, ale ze stylu z jakim zostało odniesione. To było ważne zwycięstwo z rywalem z górnej półki. Dość powiedzieć że w rozegranych wcześniej 11 spotkaniach zespół z Kościana stracił siedem goli. To był twardy nieustępliwy mecz Krystian Feciuch w walce o piłkę zderzył sie głową z rywalem ale zagrał pełne 90 minut

Krystian Feciuch twardziel krystian

Komentarz Krystiana Feciucha po meczu z Obrą Kościan                                                                                                                                                            Napewno nie spodziewaliśmy się takiego meczu, drużyna z Kościana straciła najmniej goli w lidze! Ale na całe szczęście dzisiaj trafiliśmy na dobry dzień i zagraliśmy dobry mecz jako całą drużyna. Fajnie ze stwarzamy mnóstwo okazji i napewno nasza gra może się podobać kibicom na Lubuszaninie nie można się nudzić. W Trzciance na Piotra Skargi stworzyliśmy twierdzę która narazie jest nie do ruszenia, teraz musimy poprawić grę na wyjazdach i napewno wszyscy w Trzciance będą szczęśliwi

12 kol wyn12 kol tab

W 13 kolejce lider Lubuszanin zagra na wyjeżdzie z czwartą w ligowej tabeli Pogonią Skalmierzyce. Mecz w Skalmierzycach zaplanowany na sobotę 13 pażdziernika początek godzina 15:00 to bez wątpienia 13 hit kolejki IV ligi.

03.10.2018

Nielba Wągrowiec za burtą okręgowego Pucharu Polski

W Wieleniu występująca w Klasie Okręgowej miejscowa Fortuna niespodziewanie wyeliminowała czwartoligową Nielbę Wągrowiec wygrywając w rzutach karnych 4:3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.