MKS HYDRO Lubuszanin

piłkarski klub sportowy

Echa spotkania Orkan Śmiłowo - Lubuszanin Trzcianka

Derby pomiędzy Orkanem Śmiłowo a Hydro Lubuszanin Trzcianka nie było porywającym widowiskiem. Gospodarze grający w przewadze jednego zawodnika od 45 minuty nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji pod bramką Wojciecha Olesińskiego. Typowy mecz walki, w którym sędzia główny Wojciech Brenk z Gniezna dopatrzył się faulu Orlando Kpassa (czerwona kartka). który nota bene od samego początku był prowokowany przez miejscowych. Szkoda tylko że sędzia główny nie dopatrzył się ewidentnego faulu w polu karnym na Jakubie Czaplińskim (obraz telewizyjny TVL Trzcianka jasno potwierdza że faul był ewidentny i rzut karny należał się liderowi). Będący na spotkaniu Prezes Lubuszanina Trzcianka Krzysztof Buller był po raz kolejny zdegustowany niekonsekwencją sędziego w podejmowaniu decyzji chciał sprawę przeanalizować z Prezesem OZPN Piła Adamem Lubońskim ten jednak był w Czarnkowie na meczu Pilskiej Klasy Okręgowej Noteć Czarnków - Sokół Damasławek... Szkoda było o czym rozmawiać ....

 orlando  kibice w SMIŁOWIE

Orando Kpassa zawodnik Lubuszanina Trzcianka poproszony o komentarz z faulem i czerwoną kartką w 45 minucie

orlando2 orlando1

Nie chciałem skrzywdzić tego gracza, byłem skoncentrowany na grze. Lubię grać w piłkę nożną.

Czy zostałeś sprowokowany przez graczy ze Śmiłowa?

W moim życiu mam problem z rasizem. Teraz jest już kolejny raz, gdy jest rasizm na boisku. W Śmiłowie gracz obraża mnie dwa razy na boisku, a kiedy zderzam się z obrońcą, przychodzi z daleka, aby mnie obrażać, ale nie ma zamiaru skrzywdzić obrońcy, z którym się zderzam. Następny gracz obraża mnie dwa razy.Widzisz to po tej akcji obrażał mnie plecami, ale nie słuchałem go. 

Spotkałeś się już kiedyś z przejawem rasistowskich zachowań?

W moim życiu w Polsce jest teraz piąty raz, mam problem. Rasistowskie zachowanie kapitana Nielby w Wągrowcu kiedy mnie obraża. Mówię o tym refree i jak pamiętajcie, że była kobietą (przyp. red. Michalina Diakow) a ona nie powiedziała ani nic nie zrobiła, a teraz jest z kolejnym zawodnikiem, to było dla mnie naprawdę trudne. Pierwszy raz kiedy grałem w pierwszym klubie w Bytovia Bytów via Lechii Gdansk, drugi raz w Wągrowcu był kapitan Nielby. Teraz znowu w Śmiłowie. Piłkarz nie może nic zrobić na takie zachownie.

Robisz swoje w każdym meczu w którym występujesz....

Robię co w mojej mocy dla mojego zespołu i zrobię wszystko dla tego klubu, ponieważ tego potrzebujemy. Robię, co w mojej mocy i zawsze będę się starał dla mojego zespołu, a Lubuszanin to moja krew.

08.04.2019

Zmiana trenera w Warcie Międzychód

Tomasz Leszczyński warta miedzychod

Od poniedziałku 8 kwietnia Arkadiusz Adach nie jest już trenerem czwartoligowej Warty Międzychód. Jego miejsce zajął 40-letni Tomasz Leszczyński.

Trener Leszczyński miał już sposobność prowadzić zespół Warty w sezonie 2011/12 , kiedy to wywalczył z tym zespołem utrzymanie w IV lidze.

Prowadził również zespół juniorów starszych Dyskobolii Groclin Grodzisk Wlkp. oraz Polonię Redos N.Tomyśl, Grom Wolsztyn, Syrenkę Zbąszynek i krótko Jarotę Jarocin.

źródło: https://futbolowopmi.futbolowo.pl

 

Następny mecz 

XXXVI kolejka IV ligi wielkopolskiej

Lubuszanin Trzcianka - Victoria Września

  lubuszanin trzcianka victoria września

 20 czerwca 2019 r. (czwartek) godz. 17:00

   Trzcianka

 

Przybyli:

Wojciech Olesiński (Lech II Poznań), Jonasz Górzny (Orzeł Wałcz), Radosław Barabasz (Jarota Jarocin), Jakub Czapliński (Jarota Jarocin), Rafał Majtyka (Gwardia Koszalin), Kirill Isachenko (FK Orsha), Piotr Ziopaja (Błękitni Wronki), brazylijczyk Guilerme Macedo (E.C. Santo André)

Ubyli:

Konrad Syldatk (wypożyczenie Warta Poznań), Adam Śniegowski (Kotwica Kórnik), Aleksey Tsapenko (powrót na Ukrainę), Michał Wawszczak (wypożyczenie Iskra Szydłowo)

 LUBUSZANIN TRZ PL

LUBU JESIEN 2018

 

 Lubuszanin

 

 

 

Patroni medialni

www.trzcianka.pltvl trz

Tygodnik Notecki

Lubuszanin Trzcianka Lubuszanin