Pożyteczny sprawdzian

W czwartym sparingowym meczu  IV- ligowy Lubuszanin Trzcianka zremisował z III- ligową Unią Swarzędz 1:1. Gola dla Lubuszanina uzyskał w 58 minucie Wojciech Wypusz. Dla Unii trafienie w 10 minucie autorstwa Krzysztofa Stępińskiego

Lubuszanin kontra Unia

Unia Lubu 1 1Unia Lubu 1 1

Skład Lubuszanina Trzcianka: Bartosz Gibasiewicz - Krzysztof Kryg, Łukasz Broda, Radosław Wącisz, Robert Grzymski, Wojciech Szwedek, Kacper Grygier, Paweł Wicher, Mateusz Kosidło, Wojciech Wypusz, Michał Wawszczak na zmiany Jan Kożlarek, Jakub Mleczak, Mateusz Zieliński, Wiesław Natkaniec, Marcin Urbański

Skład Unii Swarzędz: Łukasz Spychalski – Maciej Skrzypczak, testowany 1, Marek Gołembowski, Tomasz Węcławek – Paweł Koralewski, Wojciech Antczak, Adam Gajda – Mateusz Świergiel, Krzysztof Stępiński, Przemysław Kędziora na zmianę Mateusz Molewski.

Sobotni mecz towarzyski Lubuszanina Trzcianka z Unią Swarzędz był pożytecznym sparingiem dla obydwu zespołów. Od samego początku przewaga wyżej notowanego zespołu. Trzy dogodne sytuacje bramkowe dla Unii jednak kapitalnie interweniował Bartosz Gibasiewicz. W 10 minucie po ładnej składnej akcji podopieczni Jarosława Araszkiewicza objęli prowadzenie. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony boiska pewnie wykorzystał  Krzysztof Stępiński. Następne minuty to kolejne doskonałe okazje dla III- ligowców czujny Bartosz Gibasiewicz, który był klasą dla siebie. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie Unii.

Po zmianie stron podopieczni Jarosława Feciucha zagrali zdecydowanie lepiej. Kilka wybornych sytuacji pod bramką Łukasza Spychalskiego i w końcu wykorzystana okazja przez Wojciecha Wypusza w 58 minucie. Pomimo jeszcze wielu szans z obydwu stron wynik do końca nie uległ zmianie.

Bohaterem meczu bramkarz Lubuszanina Trzcianka Bartosz Gibasiewicz, który bez wątpienia jest wzmocnieniem trzcianeckiej drużyny przed zbliżającą się rundą wiosenną 2016

gibasiewicz Bartosz Gibasiewicz Lubu

Kolejnym sparingpartnerem Lubuszanina Trzcianka będzie III- ligowa Nielba Wągrowiec. Mecz zostanie rozegrany w Wągrowcu w piątek 26 lutego początek godzina 20