Z kart historii

Lubuszanin Trzcianka z Pucharem Polski OZPN Piła Łobżenica 2011

razem lubu z kibicami

Podopieczni Mariana Kurowskiego Lubuszanin Trzcianka wygrali finałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła rozgrywanego na stadionie w Łobżenicy pokonując gospodarzy 2:1.
Decydujące rozstrzygnięcia w finałowym meczu w końcówce spotkania. W 84 minucie Michał Wawszczak, w 87 minucie Roman Michorek prowadzenie Lubuszanina z Pogonią Łobżenica dwa do zera.
W doliczonym czasie gry trafienie Marcina Miętkiewicza. Na wyrównanie zabrakło czasu.
Pogoń Łobżenica: Maciej Garczarek - Krzysztof Szymczak, Fabian Paluszkiewicz, Bartłomiej Prange, Błażej Kieruj, Jarosław Stefaniak, Mateusz Cichy, Bartłomiej Garczarek, Artur Olenderek, Paweł Wachowicz, Marcin Miętkiewicz
Lubuszanin Trzcianka: Morawski - Wicberger, Wącisz, Kiczyński (46' Bączyk), Januzik (46' Turowski) - F. Kottas, Michorek, Feciuch (46' J. Feciuch), Natkaniec - Wawszczak, Oczkowski (60' Florek)
Sędziował Henryk Sienkiewicz (Chodzież)
Gospodarze w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem zaprezentowali się na miarę możliwości. W pierwszej części spotkania dwie dogodne sytuacje Marcina Miętkiewicza i Bartłomieja Garczarka jednak bez powodzenia.
Lubuszanin Trzcianka pod bramką Macieja Garczarka miał w pierwszej i drugiej części kilka wybornych sytuacji. Uderzenia Wojciecha Oczkowskiego, Michała Wawszczaka, Romana Michorka goalkiper z Łobżenicy broni z dużym wyczuciem. Jedyny błąd Macieja Garczarka w bramce w 84 minucie wykorzystał Michał Wawszczak. Wcześniej jednak w 78 minucie uderzenie w poprzeczkę z rzutu wolnego Marcina Miętkiewicza.
Po spotkaniu podopieczni Mariana Kurowskiego otrzymali brawa od kibiców z Trzcianki i z Łobżenicy.
Miejscowi kibice docenili również grę zawodników Pogoni. Dla podopiecznych Zbigniewa Krzoski było to zasłużone podziękowanie za ambitną grę.