Zawsze graliśmy i gramy o jak najwyższe miejsce

Krzysztof Kottas Prezes Lubuszanina Trzcianka

Konsekwentnie realizujemy wcześniej założone cele, aby jak najwięcej wychowanków grało w pierwszym zespole. W drużynie mamy bardzo dobrych i ambitnych zawodników, którzy na pewno będą starali się o najwyższe miejsce w rozgrywkach.

Z Prezesem Lubuszanina Trzcianka Krzysztofem Kottasem rozmawia Robert Pawlikowski

- Jak z perspektywy Prezesa Klubu ocenić można pierwszą rundę Lubuszanina w sezonie 2015/2016?
Pierwszą rundę sezonu zakończyliśmy na 3 miejscu. Wynik ten uważam za zadawalający, jednakże z punktu widzenia sportowego zawsze graliśmy i gramy o jak najwyższe miejsce. Niestety, niefortunna kontuzja podczas meczu z Iskrą Szydłowo, gdzie zostaje brutalnie faulowany nasz czołowy zawodnik Paweł Iwanicki,powoduje wykluczenie go z dalszej gry do końca rundy. Konsekwencją kontuzji jest znaczne osłabienie zespołu.
- Czy Zarząd zadowolony jest z zawodników i stylu gry jaki prezentuje zespół?
Zespół Lubuszanin Trzcianka tworzy zgrany kolektyw i atmosfera w drużynie jest jest bardzo dobra, co przekłada się na frekwencję i sumienność w treningach oraz pełne zaangażowanie się podczas rozgrywek. Uważam, że styl gry jaki prezentuje zespół jest dla Zarządu w pełni zadawalający. ale wiadomo jak w piłce, zdarzają się różne niespodzianki.
- Runda rewanżowa wydaje się być trudniejsza, inne ekipy wzmacniają się. W Lubuszaninie osłabienia na wiosnę bez bramkarza Pawła Besera i obrońcy Mariusza Kiny. Czy kadra jest już zamknięta i czy stać Lubuszanina na coś więcej jak trzecie miejsce?
Runda rewanżowa zawsze jest trudniejsza i bardziej emocjonująca, wyłania ona najlepszą drużynę sezonu. Z klubu odszedł bramkarz Paweł Beser, ale zastąpił go Bartosz Gibasiewicz, który był bramkarzem w Dopiewie. Z powodów osobistych odszedł Mariusz Kina nad czym ubolewam. Do drużyny z wypożyczenia powrócili Adam Lebiotkowski i Kacper Grygier. Trener testuje również kilku dobrze zapowiadających się zawodników z drużyny juniorów, co dla mnie i całego Zarządu jest bardzo satysfakcjonujące, gdyż konsekwentnie realizujemy wcześniej założone cele, aby jak najwięcej wychowanków grało w pierwszym zespole. Wymienieni zawodnicy oraz powrót Pawła Iwanickiego po kontuzji w pełni uzupełni kadrę zespołu. Uważam, że w drużynie Lubuszanina mamy bardzo dobrych i ambitnych zawodników i na pewno będą starali się o najwyższe miejsce w rozgrywkach.
- Proszę powiedzieć coś o finansowaniu Klubu. Wiadomo, że Klub otrzyma z miasta pokaźną kwotę 179 tysięcy złotych. Działalność klubu to również zasługa prywatnych przedsiębiorców.
Klub finansowany jest przede wszystkim przez Urząd Miasta i Gminy Trzcianka. Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Czarneckiemu oraz Radzie Miejskiej serdecznie dziękuję za przyznaną nam w takiej kwocie dotację która w dużej mierze pozwoli realizować założone zadania i cele. Ogromnie dziękuję również strategicznemu sponsorowi Sapa Aluminium Trzcianka na czele z Panem Prezesem Piotrem Wielińskim. Chciałbym podkreślić, że funkcjonowanie naszego klubu byłoby niemożliwe bez współpracy w różnej formie z trzcianeckimi przedsiębiorcami, których nie sposób wymienić jednym zdaniem, ale im również serdecznie dziękuję.
- W Lubuszaninie Trzcianka powstały dwie kolejne grupy piłkarskie, które sukcesywnie się powiększają. Żaków prowadzi Łukasz Walkowiak, natomiast Orlików Włodzimierz Topola. Z pewnością jest powód do satysfakcji.
Oczywiście, że jest powód do satysfakcji, bo dzięki współpracy Lubuszanina, a dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance Panem Rafałem Kwiatkowskim otworzyliśmy na bazie klas sportowych grupę Żaków i Orlików. Jesteśmy w przededniu podpisania umowy patronackiej ze szkołą, co otwiera nam nowe perspektywy na rozwój najmłodszych grup sportowych.
- Jak układa się współpraca z rodzicami zawodników?
Współpraca z rodzicami w chwili obecnej jest dobra. Widać w pełni zaangażowanie w rozwój swoich pociech z czego bardzo jestem zadowolony.
- Czego można życzyć klubowi w bieżącym roku?
Jak najwyższych wyników sportowych we wszystkich grupach wiekowych, braku kontuzji oraz stabilizacji finansowej.
- Dziękuję za rozmowę
Dziękuję bardzo

Patroni medialni

lubuszaninfutbolowo3

Akademia Lubuszanin Trzcianka

tvl trz

 

Wspierają nas

78208510 3872596019433136 8858079244354322432 n

Hydro 

 • Gmina Trzcianka
 • Hydro Extrusions
 • Hotel Ajaks
 • Trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
 • PHU Czesław Bakinowski
 • Doradca Finansowy Antoni Rogala
 • ZIK Trzcianka
 • Firma Transportowa Veskez
 • Farmutil Henryk Stokłosa
 • Firma MAC Śliwiński
 • Lubmor Sp. z o.o.
 • Hurtownia Owocowo-Warzywna. FH. Robert Polański
 • Gabinet rehabilitacji Damian Karpiński
 • Gummi-Welz Polen Sp. z o.o.
 • Kolortec malowanie proszkowe
 • Vilmax Artur Malenta
 • Amico PHU Renata Szymańska 
 • BricoMarche Trzcianka